Společnost Fertia vyrábí a prodává univerzální substrát, trávníkový substrát a na přání zákazníka je možné namíchat specifické druhy substrátů K výrobě kompostu v našich kompostárnách v Blansku a v Náměšti nad Oslavou využíváme výhradně suroviny z čistých, průmyslem méně zatížených oblastí. Výroba probíhá tradičními způsoby a do substrátů nejsou přidávány žádné chemické látky a přísady. Vy tak kupujete kvalitní přírodní produkt, jehož samotná výroba je velmi šetrná k životnímu prostředí.

Substráty Fertia s kompostem jsou přímo použitelné a vyhnojené substráty vhodné pro výsadbu trávy, květin, zeleniny, keřů a dřevin na zahradě a do truhlíků či květináčů.  Kompost dodává rostlinám živiny, obohacuje půdu a zabezpečuje optimální vláhové poměry v půdě.

Ať už sháníte kvalitní zahradní substrát, střešní substrát nebo substrát pro specifické účely, substráty Fertia patří mezi ty nejlepší přírodní substráty, které jsou na českém trhu k dostání. Substráty dodáváme v různých objemech, vždy s doporučeními pro zahrádkáře a pěstitele. Pro větší odběratele zajišťujeme dodávku volně ložených produktů včetně dopravy. Máte-li jakékoli dotazy či požadavky, kontaktujte nás, budeme se vám rádi věnovat.

Produktové listy ke stažení

Univerzální substrát s kompostem
Trávníkový substrát s kompostem
Trávníkový substrát s kompostem

Univerzální substrát s kompostem

Univerzální substrát s kompostem je přímo použitelný
a vyhnojený substrát vhodný pro výsadbu trávy, květin, zeleniny, keřů a dřevin na zahradě, do truhlíků či květináčů.

Trávníkový substrát s kompostem

Trávníkový substrát se vyrábí smícháním kvalitního kompostu a písku. Trávníkový substrát je určen k založení vegetační vrstvy o mocnosti 5–7 cm při zakládání trávníků. Trávníkovým substrátem je možné vyrovnat případné terénní nerovnosti, maximální mocnost vyrovnávací vrstvy je 10 cm.

Substrát pro truhlíky i vyvýšené záhony

Substrát je vhodný pro pěstování zeleniny, bylinek, okrasných rostlin, drobného ovoce ve vyvýšených záhonech a truhlících. Slouží jako vrchní vrstva nebo jako výplň vyvýšeného záhonu nebo truhlíku. Není vhodný pro kyselomilné rostliny.

Střešní substráty

V naší nabídce naleznete Intenzivní střešní substrát a Extenzivní střešní substrát.

Intenzivní střešní substrát

Je vhodný pro zakládání střešních zahrad, pro vysazování a pěstování letniček, trvalek, keřů a dřevin, včetně stromů a rostlin vhodných pro zakládání střešních zahrad.

Extenzivní střešní substrát

Substrát je určen pro zakládání extenzivních střešních zahrad ve vrstvě 5 – 30 cm, vhodný pro vysazování a pěstování rostlin pro extenzivní střešní zahrady, které jsou nenáročné na vláhu a snášejí silné sluneční záření.

Naše komposty a substráty můžete zakoupit pytlované i volně ložené.